Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 23 2017 10:47:47
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
pomoc przedmedyczna
18 lipca o godzinie 22.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do Milewka celem udzielenia pomocy przedmedycznej do chwili przybycia karetki ratunkowej osobie, która zasłabła. Do akcji udaliśmy się SRt.
 
 
pożar bala słomy
16 lipca o godzinie 21.12 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru bala słomy w miejscowości Mątawy. Do akcji gaśniczej udaliśmy się GBA.
 
 
Nowa statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 10 lipca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 606 zdarzeniach. 193 razy udawano się do pożarów, 392 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 21 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 51 wyjazdów do zdarzeń. 26 razy udawaliśmy się do pożarów, 25 razy do miejscowych zagrożeń.
 
 
Zadymienie na Gdańskiej
10 lipca o godzinie 13.06 otrzymaliśmy zadysponowanie do zadymienia w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Gdańskiej w Nowem. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
pokazy dla dzieci wypoczywających w Osinach
Po raz kolejny SAPO w Nowem w terminie 03-21 lipca, organizuje obóz pod namiotami dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Nowe. Program oparty jest na organizacji zajęć prezentujących różnorodne rodzaje sportu i zabaw rekreacyjno - sportowych, zajęć plastycznych i innych mogących wzbogacić osobowość i zainteresowania dzieci oraz atrakcyjnie wypełnić wakacyjny czas. Jedną z atrakcji, były pokazy ratownictwa medycznego i wyposażenia wozów bojowych, zaprezentowane przez druhów naszej jednostki, podczas I turnusu wypoczynkowego w Osinach, w dniu 6 lipca. Dzieci mogły spróbować sił m.in. w obsłudze sprzętu hydraulicznego oraz przejechać się wozem strażackim. W pokazach uczestniczyliśmy GBA i SRt.
 
 
Wypadek
30 czerwca o godzinie 21.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Tryl, gdzie na drodze powiatowej 1218C doszło do zderzenia Volkswagena Bora z Audi A3. W wyniku zderzenia rannych zostało 5 osób jadących Volkswagenem oraz 2 jadące Audi.
FOTO: D. Openkowski
 
 
Działań ciąg dalszy
30 czerwca o godzinie 5.30 otrzymaliśmy zadysponowanie na autostradę A1 w Gajewie, gdzie kierujący samochodem marki Volkswagen Passat jadący w kierunku Gdańska stracił panowanie nad pojazdem i dachował na poboczu drogi. Karetka zabrała kierowcę do szpitala z miejsca zdarzenia na obserwację. W akcji uczestniczyliśmy SRt. Na miejscu był również zastęp JRG z PSP w Świeciu. O godzinie 7.42 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Nową do Gimnazjum w Nowem, celem wypompowania wody z zalanej przez deszcz piwnicy w budynku. W działaniu uczestniczyliśmy GCBA i GBA.
FOTO: D. Openkowski
 
 
Pracowity czwartek
29 czerwca w godzinach popołudniowych po fali upałów przeszedł nad naszą gminą front burzowy z silnym wiatrem i opadami deszczu. O godzinie 14.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do Kozielca, gdzie silnie wiejący wiatr poderwał dach stodoły, który opadając przygniótł znajdującego się w środku mężczyznę. Do akcji ratunkowej wyjechaliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp z OSP Wielki Komorsk i JRG z PSP w Świeciu. Spod ruin wydobytego w zdarzeniu rannego mężczyznę do szpitala zabrała "R". O godzinie 15.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do "Biedronki" przy ul. Tczewskiej w Nowem, celem wypompowania wody. Działania prowadziliśmy GBA. O 16.10 udaliśmy się do Bochlina, gdzie silnie wiejący wiatr poderwał dach z budynku gospodarczego, który przeleciał nad budynkiem mieszkalnym i spadł za nim na ziemię. Działania polegały na zabezpieczeniu obiektu i usunięciu opadłej konstrukcji dachowej. W akcji uczestniczyliśmy GBA. W zadaniu uczestniczył również zastęp JRG z PSP w Świeciu. O godzinie 18.30 razem z druhami z OSP w Wielkim Komorsku usuwaliśmy przewalone przez wiatr drzewo z drogi gospodarczej w Bochlinie. W akcji uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS. O godzinie 19.18 MAGIRUSEM udaliśmy się do Kozielca celem usunięcia kolejnego zalegającego na drodze drzewa. Do ostatniej akcji tego dnia udaliśmy się o godzinie 20.10 na ul. Brzozową w Nowem, celem usunięcia kolejnego powalonego na drogę drzewa. W działaniu uczestniczyliśmy GBA. Tego samego dnia druhowie z OSP Rychława otrzymali zadysponowanie celem usunięcia przewróconego drzewa na drogę w Rychławie. W akcji o godzinie 19.18 uczestniczyli GBA.
 
 
pożar w kuchni
24 czerwca o godzinie 16.07 otrzymaliśmy zadysponowanie do Hotelu Restauracji przy ul. Tczewskiej w Nowem, gdzie doszło do zapalenia się tłuszczu w pomieszczeniu kuchennym. Działania prowadziliśmy GBA i GCBA. W akcji uczestniczyły również zastępy ochotnicze z OSP Rychława i Warlubie.
 
 
Pożary
20 czerwca dwukrotnie udawaliśmy się do gaszenia pożarów. Pierwsze zadysponowanie otrzymaliśmy o 13.58. W budynku mieszkalnym przy ul. Kolejowej w Nowem doszło do pożaru w instalacji elektrycznej. W działaniu uczestniczyliśmy GBA. Następne zadysponowanie otrzymaliśmy o 16.55. GBA udaliśmy się do akcji gaśniczej pożaru nieużytków w Górnych Morgach.
 
 
udzielanie pomocy przedmedycznej
18 czerwca o godzinie 19.34 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Komierowskiego w Nowem, celem udzielenia pomocy przedmedycznej rowerzyście który zasłabł, tracąc przytomność. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Strona 1 z 116 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie