Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Marzec 24 2017 14:50:36
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 102
Najnowszy Użytkownik: Cinnalype
 
Partnerzy
 
Na Jubileusz 145 lecia, obchody 130 lecia 2002 rok
W roku 2002 obchodzono 130 - lecie OSP w Nowem. Na uroczystość w dniu 18 maja zjechali przedstawiciele jednostek i delegacji OSP woj. kujawsko-pomorskiego, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, władz województwa, powiatu. Przybyli miejscowi włodarze i nowskie społeczeństwo. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczono druhów: Edwina Kottlenga i Marię Malinowską. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał dh Jarosław Steinborn. Medalem im. Chomicza wyróżniono dha Edwina Kottlenga. Jednostka wzbogaciła się o 12 mundurów „NOMEX”, motopompy - pływającą i szlamową oraz inny sprzęt pożarniczy.
 
 
Pożar w Kończycach
19 marca o godzinie 16:28 PSK w Świeciu zadysponowało nas do pożaru poddasza w domu jednorodzinnym w miejscowości Kończyce. Na miejscu działania gaśnicze prowadziliśmy GBA i GCBA. W akcji gaśniczej uczestniczyły również zastępy z OSP Warlubie, OSP Wielki Komorsk, OSP Rychława i JRG Świecie.
FOTO: J. Plit Dziękujemy
 
 
Walne w OSP Rychława
W sobotę 18 marca w świetlicy WDK w Rychławie odbyło się Walne Zebranie sprawozdawcze członków miejscowej OSP, podsumowujące działalność za 2016 rok. W zebraniu wzięło udział 21 druhów jednostki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Nowego Czesław Woliński, sołtys Sołectwa Rychława Mieczysław Partyka, radny Zbigniew Sikora, druhna Maria Malinowska, prezes zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem Grzegorz Matusiak, komendant Gminny ZOSP RP w Nowem Jarosław Steinborn, sekretarz zarządu M-G ZOSP RP w Nowem Wojciech Kościński. W czasie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności OSP w 2016 roku, sprawozdanie finansowe, a także sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Odczytane zostały również plany działalności i plan finansowy na 2017 rok. Zgodnie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej została podjęta uchwała o udzieleniu absolutorium Zarządowi OSP. Wniosek został przyjęty przez walne zebranie jednogłośnie. Podczas zebrania wręczono druhom odznaki za wysługę lat. I tak za 5 lat służby odznakę otrzymał Benjamin Grochowski, za 10 lat służby Krzysztof Kurrek, Ariel Pietrzyk, Adrian Pietrzyk, za 15 lat służby Dariusz Kaszubowski, za 20 lat Wiesław Bieńkowski, za 30 lat służby Leszek Partyka.
 
 
Pożar sadzy w kominie
13 marca o godzinie 20.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w kominie, w budynku mieszkalnym w miejscowości Tryl. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek i pożar opuszczonego budynku w Nowem
10 marca o godzinie 6.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze krajowej nr 91 przy PGR w Bochlinie. W akcji uczestniczyliśmy SRt. Działania prowadził również zastęp OSP Rychława, GBA. Tego samego dnia o godzinie 9.15 udaliśmy się do pożaru w opuszczonym budynku przy ul. Łąkowej w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GCBA.
 
 
pierwszy pożar traw
9 marca o godzinie 21.41 otrzymaliśmy pierwsze w 2017 roku zadysponowanie do pożaru traw. Do akcji gaśniczej GBA, udaliśmy się do miejscowości Milewo. W działaniach GBA brał również udział zastęp z OSP Rychława.
 
 
65 lat w szeregach OSP
10 marca mija 65 lat odkąd w szeregi nowskich druhów strażaków ochotników wstąpił dh Feliks Tomaszewski. W roku 1953 ukończył kurs podstawowy strażaków ratowników. W 1961 roku odbył dwutygodniowy kurs dowódców sekcji w Bydgoszczy. Od 1983 roku członek zarządu. Do 1991 roku pełnił obowiązki zastępcy naczelnika. W latach 1991 – 2006 sekretarza, w latach 2006 – 2009 naczelnika, a w latach 2009 – 2014 gospodarza OSP w Nowem. Do 03.06.2011 roku był wiceprezesem Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem. W 1966 roku odznaczony brązowym, w 1976 srebrnym, w 1984 roku złotym Medalem Zasługi dla Pożarnictwa. W 2007 roku honorowym Medalem im. Chomicza, a w 2011 roku Złotym Znakiem Związku. Przez lata czynnej ochotniczej służby uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych m.in. w gaszeniu pożaru szpitala psychiatrycznego w Górnej Grupie w nocy z 30 października na 1 listopada 1980 roku, podczas którego zginęło 55 pacjentów, a 26 zostało ciężko poparzonych. W sierpniu 1992 roku podczas pożaru największego obszaru terenów leśnych w Europie w Kuźni Raciborskiej, czy gaszenia składu pociągu przewożącego trującą epichlorohydrynę w Twardej Górze, 2 listopada 1998 roku. Za swoją społeczną działalność odznaczony brązowym (w 1977 roku) i złotym (w 1989 roku) Krzyżem Zasługi. Druh Feliks od 2014 roku jest członkiem honorowym OSP w Nowem. Do dnia dzisiejszego żyje życiem miejscowej jednostki, której dobro i sprawy leżą mu cały czas na sercu. Z okazji tak pięknego Jubileuszu, gratulacje i życzenia doczekania w zdrowiu, kolejnych Jubileuszy w szeregach strażackiej braci, składają Druhny i Druhowie OSP z jednostek z terenu Gminy Nowe.
 
 
walne w OSP Nowe
Zebranie rozpoczęło się o godzinie 16- ej w świetlicy miejscowej remizy. Przybyłych powitał prezes Jarosław Steinborn, witając druhów i zaproszonych gości w osobach: burmistrza Nowego dh Czesława Wolińskiego, komendanta powiatowego PSP w Świeciu bryg. Piotra Tkaczyńskiego, mł. kpt. Jakuba Suchodolskiego opiekuna jednostki z ramienia PSP w Świeciu, prezesa i naczelnika OSP Rychława Wiesława Bieńkowskiego i Daniela Bieńkowskiego, prezesa i naczelnika OSP Mały Komorsk Mariana Wolickiego i Adama Zimera, naczelnika i zastępcę naczelnika OSP Kolonia Ostrowicka Jarosława Sławińskiego i Adama Elerta. Dokonano wyboru przewodniczącego zebrania, którym został Jarosław Steinborn. Wybrano protokolanta Wojciecha Kościńskiego. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w styczniu 2017 roku druha Edwina Kottlenga, naszego honorowego prezesa.(...)
 
 
pożar w garażu
1 marca o godzinie 19.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w garażu na I Os. Nadwiślańskim w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy GBA i GCBA.
 
 
Walne zebranie sprawozdawcze w ZOSP PFM w Nowem

W dniu 25 lutego odbyło się Walne Zebranie członków Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej przy PFM w Nowem. Zebranie otworzył prezes zarządu dh Mirosław Zdunek. Prezes powitał wszystkich przybyłych strażaków i gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Nowego dh Czesław Woliński, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Grzegorz Matusiak, Komendant Gminny ZOSP RP w Nowem dh Jarosław Steinborn, Sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Wojciech Kościński. Zebrani jednogłośnie zaaprobowali proponowany program obrad. Następnie wysłuchano sprawozdań, po których przewodniczący zebrania dh Jarosław Steinborn otworzył dyskusję, po której nastąpiły głosowania. W głosowaniu jednomyślnie udzielono absolutorium Zarządowi za działalność w 2016 roku. W kolejnych głosowaniach zatwierdzono bilans wyników finansowych oraz plan działalności na rok 2017. Walne zobligowało Zarząd do dokonania zmian w składzie Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Burmistrz oraz Komendant Gminny podziękowali druhom za dotychczasową pracę, życząc powodzenia w działaniach w rozpoczynającym się 2017 roku.
 
 
Pożar sadzy w kominie
29 stycznia o godzinie 20.26 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu jednorodzinnym na ul. Nowy Świat w Nowem. Do akcji gaśniczej udaliśmy się GBA.
 
 
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie