Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Sierpień 01 2021 01:45:44
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 107
Najnowszy Użytkownik: niko_
 
Partnerzy
 
Strażackie czuwanie.
Wielka Sobota - to czas czuwania i straży nad grobem Jezusa. To też czas oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od samego rana w Wielką Sobotę odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu złożonego do grobu. Wierni oddają pokłon krzyżowi oraz odbywa się święcenie pokarmów. Wielka Sobota jest, obok Wielkiego Piątku, jednym z dwóch dni w roku, kiedy nie odprawia się Mszy Świętej. Nasze czuwanie, adoracje i strzeżenie Grobu Pańskiego rozpoczęliśmy w kościele farnym od godziny 17.00.
 
 
Przycinanie drzew przy schronisku dla nieletnich przy ul. Bydgoskiej
29 i 30 marca dokonaliśmy przycinki drzew rosnących przy schronisku na ul. Bydgoskiej. Część tamtejszego drzewostanu uległa zniszczeniu podczas ubiegłorocznej jesiennej wichury. Zadanie miało na celu zapobieżenie ewentualnego powtórzenia się tamtej sytuacji.
 
 
Zderzenie samochodów na ul. Tczewskiej
W niedzielne popołudnie na wysokości Biedronki przy ul. Tczewskiej doszło do kolizji 2 samochodów. Zadanie polegało na utylizacji wyciekłych płynów, zabezpieczeniu terenu i pomocy w usunięciu uszkodzonych pojazdów.
 
 
Wycinanie drzew ciąg dalszy
W sobotę 27 marca od godziny 8.30 dokańczaliśmy wycinania drzew rosnących na II Osiedlu Nadwiślańskim. Pogoda tego dnia nie była dla nas łaskawa, ale udało się doprowadzić zadanie do końca.
 
 
I jeszcze raz o tym samym
26 marca dwukrotnie udawaliśmy się do płonących traw. Zdarzenia miały miejsce w Bochlinie i Twardej Górze.
 
 
Wypalania traw ciąg dalszy
Również 25 marca 2010 roku trzykrotnie wzywani byliśmy do palących się traw i trzcin. Pierwszy wyjazd skierował nas na nadwiślańską skarpę, ponowne wezwanie dotyczyło płonącej trzciny na brzegach jeziorka w Bochlinie, trzeci raz wyjeżdzaliśmy do Twardej Góry.
 
 
Częste pożary traw
24 marca od godzin południowych trzykrotnie wzywani byliśmy do płonących traw.Pierwszy wyjazd miał miejsce na nadwiślańskie błonia, drugi do miejscowości Tryl, a ostatni po godzinie 22 na skarpę w okolicy II Osiedla Nadwiślańskiego.
 
 
Wycinka drzew na II Osiedlu Nadwiślańskim
24 marca 2010 od godziny 16.00 prowadziliśmy wycinkę drzew rosnących na II Osiedlu Nadwiślańskim. Było to już nasze 3 podejście związane z usuwaniem tamtejszego drzewostanu.
 
 
Wypalają trawy
Ledwie stopniał śnieg, a na dworze zapanowało kilka ciepłych, słonecznych dni i już trzeba było zacząć zmagania z płonącymi trawami na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego i trzcin na brzegach pobliskich jezior. Do soboty 27 marca odnotowaliśmy 5 interwencji związanych z takimi podpaleniami./Zdjęcie przedstawia walkę z ogniem na nadwiślańskiej skarpie w czwartek 25 marca po godzinie 22/
 
 
Wycinka drzewa
Dnia 20 marca 2010r. od godziny 9:00 uczestniczyliśmy w wycince drzewa przy kościele św. Maksymiliana. W akcji uczestniczyli: Jarosław Steinborn, Klaudia Studzinska, Andrzej Kottlenga, Grzegorz Maternicki, Patryk Pater, Krzysztof Chyła, Tomasz Chyła, Radosław Sobiś, Marcin Gzela, Łukasz Madziąg. Mateusz Rogowski.

 
 
Strona 162 z 162 << < 159 160 161 162
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie